Pedagógiai kommunikáció

Évzáró műhelytanácskozás a Comenius Kommunikációs Kutatócsoportban

Sárospatak, 2020. november 26.

A rendkívüli körülmények miatt a tervezettől egy héttel később, 2020. november 26-án tartotta meg idei utolsó szakmai összejövetelét a Comenius Kommunikációs Kutatócsoport. A Miskolci Akadémiai Bizottság kommunikációtudományi munkabizottságával közös műhelymunka középpontjában ezúttal is a pedagógiai kommunikáció állt.

A videós összejövetelen három előadás hangzott el. Kökényesi Nikoletta bemutatta, mely pontokon kapcsolódik össze a retorika tudománya és eszköztára a pedagógiai kommunikációval, s hogy mindez mennyire járulhat hozzá a tanári kommunikáció hatékonyságának növeléséhez. Toma Kornélia a pedagógiai kommunikáció óvodai értelmezési lehetőségeit kutatta, ütköztetve öt kommunikációs irányzat felfogását. H. Varga Gyula áttekintette a pedagógiai kommunikáció kutatásának hazai eredményeit, és felvázolt egy pedagógiai kommunikációs oktatási segédanyagot, amelynek kidolgozását javasolta a CKK tagjainak.

Hír: H. Varga Gyula
Fotó: Toma Kornélia